Výstava ve Zlatém jablku potěší zlínské sportovce i fanoušky basketbalu

15.02.2016 (20:33)
Zlín - Historii Sportovního klubu basketbalu Zlín prezentuje výstava fotografií „Zlín pod koši“ ve Zlatém jablku. V přízemí galerie obchodního centra je k vidění až do konce února. Zahrnuje i doposud neznámé a nepublikované informace z dob založení klubu.

Zmapovat historii zlínského basketbalového klubu od jeho založení a přehledně ji představit všem příznivcům. To bylo cílem organizátorů výstavy „Zlín pod koši“, kterou v těchto dnech mohou vidět návštěvníci Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně.

Přitom se jim podařilo získat informace i pro ně nové a překvapivé. „Bádáním v archivech a knihovnách jsme zjistili, co bylo zatím skryto nám i generacím našich předchůdců,“ uvádí za organizátory výstavy místopředseda Sportovního klubu basketbalu Zlín Zdeněk Mikel. „A sice to, že klub byl založen už v roce 1938 a slaví tak již 78 let,“ objasňuje.

Činnost zlínského basketbalového klubu i jeho největší úspěchy jsou takto uceleně představeny vůbec poprvé. Osm oboustranných panelů zaplněných historickými fotografiemi, historkami, vzpomínkami, zážitky a faktickými informacemi o zlínských basketbalistech si mohou návštěvníci Zlatého jablka prohlédnout až do konce měsíce února, kdy výstava končí.

Podrobněji je historie klubu i život jeho protagonistů popsán ve více než 300 stránkové knize, které byla u příležitosti letošního výročí vydána a pokřtěna 5. února na slavnostním galavečeru. K prodeji je v recepci ubytovny a haly Zelené na Bartošově čtvrti.
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Sport by Vs tak mohlo zajmat:

Běžci se mohou registrovat na Festivalový půlmaraton 2017

Zlín - Festivalový půlmaraton Zlín 2017 bude opět součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Druhý ročník unikátního běžeckého záv... cel lnek
 

Baťovým areálem opět poběží závodníci Kovářské pětky

Zlín - Postavit se na start běžeckého závodu po boku olympijského triatlonisty či některého z dalších zlínských sportovců budou mít možnost ú... cel lnek
 

Zlínský baseballový klub zahajuje svoji druhou sezónu v nových dresech

Zlín - Baseball Club COBBLERS (Ševci) Zlín vstoupil v sobotu 4. dubna oficiálně do své druhé sezóny. V nových dresech, které při této příležito... cel lnek
 

Baseballový klub Cobblers pořádá charitativní zápas pro dětský domov

Zlín - Hráči Baseball Clubu COBBLERS (Ševci) Zlín odehrají v neděli 28. září výjimečný zápas proti týmu STRABAG. Jeho jedinečnost spočívá v... cel lnek
 
tvrtek 8. prosince 2022
svtek m Kvtoslava a ztra Vratislav
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.