Baťovým areálem opět poběží závodníci Kovářské pětky

26.09.2016 (09:36)
Zlín - Postavit se na start běžeckého závodu po boku olympijského triatlonisty či některého z dalších zlínských sportovců budou mít možnost účastníci již IV. ročníku „Kovářské pětky“. Závod se uskuteční v areálu Baťových závodů ve Zlíně v sobotu 1. října a je již tradiční součástí Dnů řemesel, které pořádá Kovárna VIVA společně s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje.

Start a cíl jsou na ulici Vavrečkova před budovou č. 72. Hlavní závod na 5 km startuje ve 13:55 hodin. Zúčastnit se mohou i děti, pro které jsou vypsány speciální kategorie odstupňované dle věku malých sportovců. Celkově se závodu zúčastní na 250 běžců.

Mezi dospělými závodníky nebude opět chybět ani vítěz předchozích ročníků, mistr ČR v olympijském triatlonu Jan Čelůstka. „V premiéře si trať v průmyslovém areálu vyzkouší i česká reprezentantka v alpském lyžování Klára Křížová nebo profesionální triatlet Petr Vabroušek,“ uvádí za pořadatele Zbyněk Rozsypal, obchodní ředitel Kovárny VIVA.

Záštitu nad akcí převzala europoslankyně Martina Dlabajová, která také odstartuje hlavní závod.

Pořadatelé doporučují registraci předem na viva.formees.cz/f/k5/, přihlásit se je možné i přímo na místě před závodem. Startovné je baťovských 49 Kč pro dospělé a 19 Kč pro dětské závodníky.

Program závodu:
10:30 - 13:00 registrace dětských kategorií
11:45 - 13:45 závody jednotlivých dětských kategorií
12:30 - 13:35 registrace hlavního závodu
13:55 start Kovářské pětky (5 000 m)

Závod se uskuteční jako tradiční součást doprovodného programu Dnů řemesel, v rámci kterého proběhnou v době od 9 do 15 hodin například exkurze do výrobních prostor kovárny, ukázky řemeslného umění mistrů kovářů, nožířů, zámečníků i dalších. Nebude chybět ani soutěž ve vaření guláše a řada aktivit pro děti. Cílem projektu Dny řemesel, který realizuje Kovárna VIVA společně s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje je ukázat perspektivu studia technických oborů a uplatnění jejich absolventů v praxi. Dny řemesel probíhají ve Zlíně v bývalém baťovském areálu od 29. září do 1. října 2016.
Autor: mk
 
:: reklama
:: reklama
 
Z rubriky Sport by Vs tak mohlo zajmat:

Běžci se mohou registrovat na Festivalový půlmaraton 2017

Zlín - Festivalový půlmaraton Zlín 2017 bude opět součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Druhý ročník unikátního běžeckého záv... cel lnek
 

Výstava ve Zlatém jablku potěší zlínské sportovce i fanoušky basketbalu

Zlín - Historii Sportovního klubu basketbalu Zlín prezentuje výstava fotografií „Zlín pod koši“ ve Zlatém jablku. V přízemí galerie obchodního... cel lnek
 

Zlínský baseballový klub zahajuje svoji druhou sezónu v nových dresech

Zlín - Baseball Club COBBLERS (Ševci) Zlín vstoupil v sobotu 4. dubna oficiálně do své druhé sezóny. V nových dresech, které při této příležito... cel lnek
 

Baseballový klub Cobblers pořádá charitativní zápas pro dětský domov

Zlín - Hráči Baseball Clubu COBBLERS (Ševci) Zlín odehrají v neděli 28. září výjimečný zápas proti týmu STRABAG. Jeho jedinečnost spočívá v... cel lnek
 
Ptek 9. prosince 2022
svtek m Vratislav a ztra Julie
 
TIP: Vyberte si region (okresn msto) i zvolte rubriku zprv, pop. oboj a ulote do oblbench. Nastaven URL adresa funguje jako filtr pro Vmi zvolen vbr zprv.